Shipëria bëri një ndeshje të shkëlqyer duke mundur 4-2 Islandën.

Si i çmendur ka festuar fitoren e Kombëtares Shqiptare edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta.

Festën dhe gëzimin e tij Meta e ka ndarë me ndjekësit në rrjetin social Facebook. “Fitore shqiponjash sot në “Elbasan Arena”!- shkruan Meta, duke e shoqëruar shkrimin me 4 topa dhe flamurin shqiptar si smbolikë e 4 golave të shënuar nga tanët.

Ja postimi i plotë i Metës:

Top Channel