Madeleine Albright
MADELEINE ALBRIGHT ka shërbyer në postin e Sekretares së Shtetit Amerikan nga viti 1997 deri më 2001.

Gjatë karrierës së saj të shquar në qeveri, ka punuar në Këshillin e Sigurise Kombetare dhe si ambasadore e Shteteve të Bashkuara pranë Kombeve të Bashkuara. Ajo është autore e librit më të shitur të New York Times, “Zonja Sekretare.

Ajo është themeluese e Grupit “Albright LLC”, kryetare e Institutit Kombëtar Demokratik për Marrëdhenie me jashte, dhe profesoreshë e shquar e qendrës Mortara në Shkollën e Shërbimit të Jashtem në Xhorxhtaun. Banon në Uashington D.C. dhe Virxhinia.

Skeda e Librit:

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2018)
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • faqeve: 416
  • Përkthyesi: Engjëllushe Shaqiri

Top Channel