45 minutat e para të ndeshjes Irlandë e Veriut – Gjermani janë mbyllur pa gola.

Pas humbjes tronditëse që pësoi në shtëpi me Holandën, Gjermanisë i duhet patjetër një fitore dhe nuk mund të tolerojë humbje, por nuk duket se do të jetë e lehtë me ekipin që kryeson grupin C.

Pas disa këmbënguljeve të njëpasnjëshme nga gjermanët në minutat e para, ishin lojtarët e Irlandës së Veriut ata që në minutat e fundit e kthyen tensionin në portën gjermane, por asnjëri nuk arriti të shënojë në rrjetën e kundërshtarit.

Top Channel