Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash, ku në pjesën më të madhe të vendit do të ketë edhe reshje shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 14ºC deri në 27ºC, në zonat e ulëta nga 21ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 23ºC në 31ºC.

Kurse Kosova do të mbizotërohet nga një mot me i kthjellët më alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje të lehta shiu thuajse në të gjithë vendin.

Në Kosovë temperaturat do të variojnë: në zonat malore nga 13ºC deri në 22ºC, në zonat e ulëta nga 16ºC në 25ºC dhe në zonat bregdetare nga 19ºC në 27ºC.

Në linkun e mëposhtëm do të gjeni motin për qytetet kryesore të vendin dhe të Kosovës:

http://top-channel.tv/moti/7-9-2019/

Top Channel