Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash, ku në pjesën më të madhe të vendit do të ketë edhe reshje shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 16®C deri në 28®C, në zonat e ulëta nga 24®C në 32®C dhe në zonat bregdetare nga 25®C në 33®C.

Kurse Kosova do të mbizotërohet nga një mot me i kthjellët më alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje të lehta shiu thuajse në të gjithë vendin.

Në Kosovë temperaturat do të variojnë: në zonat malore nga 14®C deri në 22®C, në zonat e ulëta nga 19®C në 25®C dhe në zonat bregdetare nga 20®C në 27®C.

Në linkun e mëposhtëm do të gjeni motin për qytetet kryesore të vendin dhe të Kosovës:

http://top-channel.tv/moti/6-9-2019/

Top Channel