Foto nga Kosovapress

Një konflikt për çështje pronësie ka shkaktuar sot në Prishtinë një të vrarë dhe tre të plagosur.

Ata janë qëlluar me armë zjarri. Debati mes dy familjeve që banojnë në të njëjtin objekt në rrugën Muharrem Fejza në Prishtinë është shoqëruar me përdorimin e armëve të zjarrit.

Dëshmitarët e kanë filmuar momentin kur një person me pistoletë qëllon në drejtim të katër personave dhe ata përfundojnë në tokë të shtrirë. Më pas në spital një prej personave ka vdekur ndërsa tre të tjerët janë jashtë rrezikut.

Të dhënat e para flasin se mes dy familjeve ka një konflikt pronësie për objektin ku banojnë.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel