Pamje të rënda janë publikuar në media nga ngjarja që tronditi Prishtinën, ku një person humbi jetën dhe tre të tjerë u plagosën si pasojë e një sulmi me armë.

3 të tjerët janë nën kujdesin e stafit mjekësor të Klinikes Emergjente.

“Sot rreth orës 16:00, kemi pranuar informatën për të shtëna me armë në rrugën Muharrem Fejza në Prishtinë. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet policore të cilat kanë hasë në katër persona të plagosur, te njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor”, ka thënë fillimisht zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti.

Ndiqni viden e siguruar nga Top Channel.

  Tronditet Prishtina, një i vdekur dhe tre të plagosur me armë zjarri (foto)

Top Channel