Sot dhe nesër ditët më të nxehta/ Reshje shiu në fundjavë, por pushimet nuk do t’iu prishen

20/08/2019 15:17

Rikthehen temperaturat e larta për shkak të masave ajrore të nxehta dhe të thata afrikane që kanë prekur vendin tonë.

Dita e martë dhe e mërkurë janë më të nxehtat gjatë kësaj jave.

Gjatë kësaj jave parashikohet të ketë edhe reshje shiu, kryesisht në veri të vendit, por kjo situatë meteorlogjike nuk do të prishë aspak pushimet për ata që kanë zgjedhur bregdetin dhjetë ditëshin e fundit të muajit gusht.

Rrebeshet dhe stuhitë që kanë përfshirë Evropën qendrore dhe atë perëndimore parashikohet sipas meteorologëve që prekin edhe vendin tonë, por kjo situatë pritet në fillim të muajit shtator.

Top Channel