Liverpool largoi dy portierë për shkak të gafave të shumta që bënin. Karius dhe Mingolet u zëvendësuan nga Adrian portier i cili u ble këtë merkato verore nga West Ham.

Spanjolli ka debutuar me të kuqtë më shpejt seç e priste si pasojë e dëmtimit të Alisson. 32 vjeçari luajti në Superkupën e Europës ku bëri një paraqitje shumë të mirë.

Në ndeshjen e djeshme që Liverpool fitoi kundër Southampton me rezultatin 2-1, Adrian bëri një gafë shumë qesharake duke rithkyer edhe një herë pasigurinë tek Liverpool.

32 vjeçari mori një pasim nga Van Dijk por e mbajti topin më shumë seç duhet. Presioni i futbollitit kundërshtar bëri që Adrian t’ia pasojë topin Ings i cili shënon.

Ju ftojmë të shikoni videon e gafës së portierit të Liverpool:

Top Channel