Superkupa e Shqipërisë/ Mbyllet në ‘paqe’ pjesa e parë mes Partizanit dhe Kukësit

18/08/2019 20:07

U mbyll në barazim 1-1 pjesa e parë e Supërkupës mes Partizanit dhe Kukësit.

‘Demat e kuq’ e nisëm shumë më mirë takimin e ku shënuan me Mala-jn në minutën e pestë. Ndërsa veriorët u zgjuan në minutën e 35 me anë të Maliqit.

Partizani ka pasur një dominim të lehtë në këtë pjesë të parë ku kishin më shumë mundësi për të dyfishuar rezultatin.

Tani pritet të fillojë pjesë e dytë për të zbuluar fituesin e Supërkupës së Shqipërisë.

Top Channel