Nga lartësitë sublime skoceze në Normandinë historike – hidhini një sy në përzgjedhjen e Lonely Planet të 10 destinacioneve më të mira për t’u vizituar në vitin 2019.

 

 

 

FOTO GALERI
1/10
10-Elqui Valley, Kili-Shkretëtira e Atacamës, rajoni piktoresk i verës së shijshme. Fshatrat e çuditshëm me vreshta të pafundme dhe qielli jashtëzakonisht i qartë. Lugina, e cila ka gati 320 ditë diell në vit, do të jetë në interes të astronomëve dhe studiosëve të yjeve.

Top Channel