Kina ‘pushtohet’ nga uji, dhjetëra të vdekur dhe të plagosur

12/06/2019 05:18

Kina është përfshirë nga reshje të dendura shiu të cilat kanë shkaktuar përmbytje shumë masive.

Rebeshet e shiut kanë lënë disa të vdekur dhe dëme të mëdha materiale.

Sipas shërbimit meteorologjik kinez stuhia që ka përfshirë Kinën Jugore është shënuar si stuhia më e keqe e vitit.

Ju ftojmë të shikoni videon.

Top Channel