Turqia pret në shtëpi Francën në një ndeshje të vlefshme për eleminatoret e Euro 2020. Të dy ekipet janë pjesë e grupit H ku ndodhet edhe kombëtarja shqiptare e cila sot humbi përballe Islandës.

Franca dhe Turqia ndajnë vendin e parë dhe të dytë me pikë të plota pas dy ndeshjeve të luajtura në grup.

Përballja e tyre premton shumë spekatkël pasi të dy ekipet kërkojnë fitoren që të shkëputen nga Islanda e cila me fitoren e sotme ndaj Kombëtares Shqiptare shkoi në 6 pikë.

Janë publikuar edhe formacionet zyrtare ku të dy ekipeve të cilët hidhen në fushë me formacionet më të mira.

Top Channel