Në orët e para të mëngjesit të së hënës persona të paidentifikuar kanë hyrë në Kishën Ortodokse “Apostull Pavli dhe Shën Asti” ku kanë marrë lekët që ndodheshin në arkën e besimtarëve.

Ende nuk dihen detaje se ka qenë shuma e grabitur, apo dyshime rreth identitetit të autorëve.

Grupi Hetimor po vijon punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Top Channel