Wake Up/ “Art”, komedia që ngre pikëpyetje të shumta rreth artit këtë fundjavë

15/05/2019 12:12

“Art” është shfaqja e cila do të vijë premierë në Teatrin Metropol duke filluar nga nesër më datë 16 dhe deri më 26 maj, ora 19:00. Kjo vepër është shkruar nga autorja franceze Yasmine Reza, e njohur dhe e vlerësuar me çmime të ndryshme.

Kjo komedi e përkthyer në më shumë se 30 gjuhë, do të vihet në skenë nga regjisori Kriks Dumo, i cili është njëkohësisht dhe aktor në këtë shfaqje ndërsa krah tij do të interpretojnë dhe aktorët Silvio Goskova dhe Blendi Arifi. Komedia trajton problemet e artit dhe miqësisë midis tre shokëve, Mark, Serzh dhe Ivan.

Top Channel