CIA ka zhvilluar fshehurazi një armë të re që i shkatërron objektet armike me gjashtë tehe të mprehta.

Arma quhet R9X dhe është e aftë të çajë përmes ndërtesave dhe makinave me ndihmën e teheve që vihen në punë pak sekonda para përplasjes, pa lëndë shpërthyese.

Pasi futet në ndërtesë, arma arrin t’i kapë armiqtë me saktësi ët lartë. Për shkak të teheve, quhet “Xhinsu”, si një markë e famshme thikash.

FOTO GALERI
1/7
Thuhet se Abu Kair al Masri, zëvendës drejtuesi i Al Kaedës, është vrarë nga një prej këtyre predhave në Shkurt 2017.

Top Channel