Nën masa të rrepta sigurie kanë mbërritur në gjykatën e Kurbinit tre autorët e dyshuar të vrasjes se kushërinjve Mikel dhe Jani Jushit, mbrëmjen e së dielës në Laç.

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për të dyshuarit Markel, Manuel dhe Vincens Bushi.

Një debat i nisur për publikimin e fotove në rrjetet sociale dyshohet se është bërë shkak për nisjen e sherrit që përfundoi me dy viktima.

Markel, Manuel dhe Vincens Bushi, u vetëdorëzuan në polici disa orë pas ngjarjes.

Top Channel