Hopkins u arrestua të shtunën, pak ditë pasi grupi doli nëpër lajme për ndalimin e 300 emigrantëve në kufirin meksikan.

Drejtuesi i një grupi civilësh të armatosur në Meksikë dyshohet se ka komplotuar vrasjen e ish presidentit amerikan, Obama, sipas FBI.

69 vjeçari Leri Miçell Hopkins, dhe grupi i tij, Patriotët e Bashkuar Kushtetues, kanë planifikuar vrasjen e Hillari Klintonit dhe të miliarderit Xhorxh Soros, sipas një informacioni që ka siguruar FBI.

Avokati i Hopkinsit i ka kundërshtuar akuzat, ndërkohë  që klienti i tij u shfaq si i pandehur këtë të hënë në gjykatën e Las Cruces, Nju Meksiko, i akuzuar ëpr armëmbajtje pa leje.

Ai u arrestua të shtunën, pak ditë pasi grupi doli nëpër lajme për ndalimin e 300 emigrantëve në kufirin meksikan.

FOTO GALERI
1/12
69 vjeçari Leri Miçell Hopkins, dhe grupi i tij, Patriotët e Bashkuar Kushtetues, kanë planifikuar vrasjen e Hillari Klintonit dhe të miliarderit Xhorxh Soros, sipas një informacioni që ka siguruar FBI.

Top Channel