Miliarderi 46-vjeçar danez, Anders Holch Povlesen, pronar i kompanisë së veshjeve Asos, ka humbur tre fëmijë nga sulmet terroriste në Sri Lanka.

Povlesen dhe gruaja e tij janë pronarët më të mëdhenj të tokave në Skoci, dhe pasuria e tyre shkon në rreth 8 miliardë dollarë.

Shtatë kamikazë vetëvrasës kryen disa sulme në Sri Lanka, duke shkaktuar 290 të vdekur dhe 500 të plagosur.

Mes viktimave ishin dhe tre nga katër fëmijët e miliarderit danez. Ende nuk është përcaktuar se cili nga fëmijët është gjallë, dhe se te cili sulm kanë humbur jetën tre të tjerët. Por vdekja e tyre është konfirmuar nga autoritetet.

Top Channel