Barcelona pothuajse e ka siguruar titullin kampion në Spanjë edhe për sezonin 2018-2019.

Katalanasit kanë dominuar La Ligën në dhjetëvjeçarin e fundit me lojtarë si Messi, Xavi, Iniesta, Pique dhe Busquets, duke fituar 7 nga 9 kampionatet e fundit (8 nga 10 me kampionatin aktual).

Por, kush janë futbollistët që e kanë fituar më shumë kampionatin spanjoll? Zbulojeni më poshtë…

FOTO GALERI
1/34
Puyol (Barcelona) - 6

Top Channel