Champions League/ Mbyllen pjesët e para: Juventusi shtanget nga Ajax; Barcelona me një këmbë në gjysmëfinale

16/04/2019 22:03

Po luhen mbrëmjen e sotme dy ndeshjet e kthimit të turit çerekfinal të Champions League.

Në Torino, Juventusi dhe Ajaksi e mbyllën pjesën e parë në barazim 1-1, me të njëjtin rezultat që përfundoi ndeshja në Holandë. Cristiano kaloi në avantazh torinezët, ndërsa Van de Beek barazoi gjithçka për ekipin nga Amsterdami.

Ndërkohë, Barcelona po fiton 2-0 përballë Mançester Junajtid. Leo Messi është autor i të dy golave.

Top Channel