Champions/ Juves nuk i mjafton as Cristiano. Rinia e Ajaksit eliminon “Zonjën e Vjetër”

16/04/2019 22:59

Ajaksi ka shkaktuar sërish surprizën në futbollin evropian. Pasi eliminoi Realin e Madridit, holandezët kanë nxjerrë jashtë Champions League edhe Juventusin.

Edhe pse Cristiano kaloi në avantazh bardhezinjtë, futbollistët e rinj të Ajaksit përmbysën rezultatin me anë të Van de Beek dhe De Ligt, duke shtangur kampionët në fuqi të Italisë, të cilët edhe këtë sezon nuk do të fitojnë dot trofeun që dëshirojnë më shumë.

Top Channel