Çdo mesfushor krijues ka nevojë për dikë që ta mbrojë dhe të bëjë të mundur që aftësitë e tij të shprehen sa më mirë në fushën e blertë.

Pas thuajse çdo fantazisti, “fshihet” një mesfushor shkatërrues që bën punën e “pisët”…

Më poshtë do të gjeni 6 prej më të mirëve:

FOTO GALERI
3/6
Andrea Pirlo dhe Gennaro Gattuso te Milan. “Truproja” më i fortë. Pasi u “stërvit” për këtë punë në Glasgow, Gattuso shkëlqeu në “profesionin” e tij te Milani. Stili i tij i lojës ishte në kontrast të plotë me atë të Pirlos, por kjo ishte pikërisht arsyeja që dyshja funksionoi aq mirë.

Top Channel