Çdo mesfushor krijues ka nevojë për dikë që ta mbrojë dhe të bëjë të mundur që aftësitë e tij të shprehen sa më mirë në fushën e blertë.

Pas thuajse çdo fantazisti, “fshihet” një mesfushor shkatërrues që bën punën e “pisët”…

Më poshtë do të gjeni 6 prej më të mirëve:

FOTO GALERI
2/6
Zinedine Zidane dhe Claude Makelele te Real Madrid. “Pse duhet lyer Bentley me një tjetër shtresë floriri kur të mungon motori?”. Kjo frazë e Zidane e përmbledh më së miri atë që përfaqësonte Makelele për mesfushën e Real Madridit. Pasi merrnin duartrokitjet e publikut, të gjithë “Galactico”-t falenderonin mesfushorin francez që me punën e tij të palodhur i lejonte ata të shkëlqenin. Zizou dhe Makelele luajtën te Reali vetëm në periudhën 2001-2003, por mjaftoi për të fituar një titull kampion, një Champions League, një Superkupë Europiane dhe një Kupë Interkontinentale.

Top Channel