Turqia në superformë, në krye të grupit me “poker” golash (Video)

25/03/2019 21:35

Dy ndeshje, 2 fitore, 6 gola të shënuar dhe asnjë i pësuar. Rikthim më të mirë për Senol Gunes në stolin e Turqisë nuk mund të kishte.

Pas fitores 0-2 në Shkodër ndaj Shqipërisë, Turqia kaloi lehtësisht në Eskisehir me rezultatin e thellë 4-0 Moldavinë duke u ngjitur përkohësisht në krye të grupit H ku bëjnë pjesë edhe kuqezinjtë në kuotën e 6 pikëve.

Në minutën e 24-t Kaldirim pas asistit të Calhanoglu zhbllokoi shifrat, ndërsa dy minuta më vonë Cenk Tosun e çoi rezultatin në 2-0.

Në fillimin e pjesës njeriu që ndëshkoi Shqipërinë në Shkodër, Burak Yilmaz humbi një 11-metërsh, por vetëm pak sekonda më vonë Cenk Tosun pas një krosimi nga këndi realizoi me kokë golin e 3-0. Suksesin e thellë të Turqisë e vulosi Ayhan në minutën e 70-të.