Manchester City vuajti shumë por arriti të kualifikohej për në gjysmëfinale të Kupës së Anglisë.

Skuadra e Guardiolës fitoi me përmbysje ndaj Sëansea me rezultatin 3-2 për të qenë mes 4 më të mirave të kompeticionit.

Swansea mori avantazhin e dyfishtë në pjesën e parë kur për këtë skuadër shënuan Grimes me penallti dhe Celina, futbollisti i përfaqësueses së Kosovës dhe që është krijuar në akademinë e Citizens.

Përmbysja e kampionëve të Anglisë u bë në pjesën e dytë falë golit të bernardo silvës, autogolit të Nordfledt dhe golit të shënuar nga Sergio Aguero.

Top Channel