Përfshihet nga flakët një lokal në qendër të Tiranës.

Mësohet se zjarri ka rënë pranë kullës së Sahatit të Tiranës, në një lokal pranë bashkisë.

Në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikëset për të berë të mundur shuarjen e zjarrit.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, nëse është e qëllimshme apo aksidentale. Dyshohet se zjarri është përhapur si pasojë e rrjedhjes nga një bombul gazi.

Forcat e rendit kanë bërë të mundur evakuimin e banorëve dhe bizneseve rreth kësaj zone.

Top Channel