Një person i pajetë u gjet në trotuar në një rrugë të qytetit të Korçës mbrëmjen e së enjtes. Policia thotë se viktima, një i ri rreth të 30-ave, dyshohet të jetë vrarë me dy plumba, në rrethana ende të paqarta.

Paraprakisht, autoritetet dyshojnë se ai është qëlluar pas një konflikti fizik në një lokal në lagjen nr. 10 të qytetit juglindor.

Viktima është gjetur nga banorët e zonës në rrugë, ndërsa policia po heton ngjarjen e rëndë dhe po punon për identifikimin e viktimës.

Top Channel