Sipas Berat Buzhalës, kryeministri Edi Rama e shkarkoi Ditmir Bushatin sepse ky i fundit kishte marrëdhënie të këqija me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Këtë deklaratë, Buzhala e bëri në emisionin Open me Eni Vasilin.

“Beteja në Shqipëri mes Ilir Metës dhe Edi Ramës është për copëtimin ose jo të Kosovës. Në Kosovë u prit me entuziazëm mosdekretimi i Gent Cakës nga Presidenti Ilir Meta. Është një betejë politike e fituar”, deklaroi Buzhala.

Top Channel