Një gjyqtar në Gjykatën e Shkallës së Parë në Fier është arrestuar pasi i ka kërkuar rryshfet dhe favore seksuale një gruaje të divorcuar e cila kërkonte kujdestarinë e fëmijës.

Në pranga ka rënë Roland Hysi, 50 vjeç.

Gjithashtu, është arrestuar edhe psikologia e gjykatës, 28-vjeçarja me iniciale E.M.

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale “Korrupsioni pasiv i gjyqtarëve prokurorëve dhe funksionarëve të tjerë të organeve të drejtesisë” dhe “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm të personave që ushtrojnë funksione publike”.

Top Channel