Pak veta do ta kishin besuar, por Jaguar është e para nga markat luksoze që solli në treg makina elektronike SUV.

I-Pace është është versioni i tyre i parë, dhe është një arritje mbresëlënëse.

Sigurisht që gjermanët e mëdhenj, Audi, BMW, Volksvagen dhe Mercedes, nuk ndenjën duarkryq pro ofruan versionet e tyre.

Megjithatë, I-Pace e Jaguar është e para SUV e gjitha elektronike, e cila lufton kokë më kokë me Tesla Model S.

 

FOTO GALERI
1/4
I-Pace arrin një shpejtësi prej 200 km/orë

Top Channel