Një peshkaqen rreth 4 metra i gjatë është kapur në Durrës.

Mësohet se peshkaqeni peshon rreth 400 kg dhe sipas marinarëve, kjo është hera e parë që kapin një peshkaqen kaq të madh.

Ai u kap në 100 metra thellësi.

Top Channel