Kreu i Njësisë Administrative në Kotë të Selenicës është vrarë këtë të premte me një armë gjahu, nga një bashkëfshatar i tij.

Ngjarja ndodhi rreth orës 15 në hyrjen e lokalit të fshatit, kur Admir Delaj, i cili pak minuta para ngjarjes kishte qenë në një tavolinë me 64-vjeçarin, kishte pasur një debat me të ndërsa kishin konsumuar së bashku pije alkoolike.

44-vjeçari e qëlloi me armë gjahu mikun e tij dhe u largua me një automjet nga vendi i ngjarjes. Policia, pas një ore mundi ta kapë pranë banesës së tij në fshatin Gumenicë. Policia i gjeti edhe armën me të cilën kreu vrasjen.

Top Channel