Vijojnë kthjellimet me vranësira kalimtare në Ultësirën Perëndimore, por me vranësira të dukshme mbeten zonat lindore.

Kthjellimet dominojnë zonat bregdetare edhe gjatë paradites ndërsa vranësirat bëhen të shpeshta në zonat malore ku priten shira të izoluar, kryesisht në ekstremet veri-verilindje.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe gjatë mesditës, përjashtuar një rritje të lehtë në perëndim.

Top Channel