Prokurori Beluri, kalon Vettingun, konfirmohet në detyrë

12/07/2018 11:39

Prokurori Kostaq Beluri ka kaluar me sukses në ‘sitën’ e Vettingut.

Beluri është konfirmuar në detyrë, duke rezultuar pa problem në elementin e pasurisë dhe atë moral. E vetmja punë problematike e tij është pushimi i çështjes ndaj gjyqtarit Admir Thanza.

Prokurori Kostaq Beluri është kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Top Channel