Paraditja mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare ndërsa pasditja fuqizon përkohësisht vranësirat në zonat malore, ku priten shira të izoluar.

Mbrëmja dhe orët e natës paraqiten me kthjellime e vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit por rënie të lehtë sjell mesdita, kryesisht në veri dhe lindje.

Top Channel