“France Football” publikon formacionin ideal të Botërorit. 8 nga kampionati spanjoll (Foto)

12/06/2018 16:41

“France Football” ka publikuar dy ditë përpara nisjes së Botërorit formacionin ideal të këtij kompeticioni.

Revista që jep Topin e Artë ka zgjedhur për njëmbëdhjetëshen më të mirë një portier, 4 mbrojtës, 4 mesfushorë dhe 2 sulmues.

Bie në sy fakti që nga 11 futbollistë, 8 luajnë në kampionatin spanjoll me Realin, Barcelonën apo Atleticon.

FOTO GALERI
1/11
Jan Oblak (Poloni / Atletico Madrid)

Top Channel