Kushtet e fushës në Evian të Francës hodhën dyshime të forta për anulimin e miqësores mes Shqipërisë dhe Ukrainës, e parashikuar të luhet më 4 qershor.

Por ditët e sotme, ndeshja është zyrtarizuar nga mediat ukrainase, megjithëse ende nuk ka një njoftim zyrtar nga pala shqiptare.

Burime pranë kombëtares thonë se pasditen e sotme pritet të zyrtarizohet takimi. Gjithashtu mësohet se ka dalë si opsion edhe stadiumi i Gjenevës.

Top Channel