Ka pije dhe çajra dobësues që ndihmojnë organizmin të largojnë lëngjet dhe toksinat, dhe në të njëjtën kohë kanë fibra. Mund të jenë një zgjidhje e mirë në luftën ndaj yndyrës dhe niveleve të larta të kolesterolit në gjak.

Por ama, mos mendoni se këto bimë mjekësorë janë një ilaç “mrekullibërës” dhe veprojnë vetë. Për të pasur rezultatet e dëshiruara është e rëndësishme të përfshini dhe një ushqim të shëndetshëm e të ekuilibruar.

Në këtë mënyrë janë disa cajra që ju ndihmojnë të digjni yndyrnat, dhe të keni organet jetësore të shëndetshme, si mëlçia apo pankreasi. Ndiqni galerinë për disa çajra dobësues.

FOTO GALERI
1/6
Caji jeshil

Top Channel