Banorët e Rrashbullit në protestë për përmbytjen, priten kryebashiaku Dako

17/05/2018 09:59

Banorët e Rrashbullit kanë protestuar mëngjesin e të enjtes para bashkisë së Durrësit, për përmbytjet e vazhdueshme të banesave të tyre.

Ata protestojnë për marrjen e masave nga bashkia, pasi sa herë që bie shi përmbyten shtëpitë dhe tokat. Banorët kanë tentuar të hyjnë në bashki, por shefi i kabinetit, Lavdosh Beqiraj, i informoi se do të takohen me kryebashkiakun Vangjush Dako.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel