Gjithmonë është besuar që humbja e peshës do të thotë të kesh uri. Por e vërteta është se nëse hani pak ngadalësohet metabolizmi duke favorizuar rënien në peshë.

Por ka disa strategji që mund t’ju ndihmojnë për një stil më të mirë jete. Ndiqni fotogalerinë me këshilla!

FOTO GALERI
1/4
Shpesh pesha e tepërt vjen dhe si pasojë e ushqimeve që konsumojmë që janë pak të shëndetshme. Konsumi i ëmbëlsirave me sheqer të rafinuar është armiku numër një. Fokusohuni tek frutat, biskotat integrale, perimet, çajrat etj. Nëse ju pëlqejnë ëmbëslirat, përdorni mjaltin apo fruta.

Top Channel