Gjeneral Parllaku mbush 99 vjeç, Luan Rama: Fitimtari i tri kohëve

17/04/2018 09:34

Gjenerali Rrahman Parllaku, është ndër të paktët partizanë që jetojnë dhe dëshmojnë histori të tri kohëve, asaj të partizanit e luftëtarit antifashist, heroi e komandani ushtarak dhe persekutimit komunist.

Ka qenë nënkryetari i LSI-së ai që ka shkruar disa rreshta në ditën e tij të lindjes. Parllaku ka lindur më 17 prill 1919.

“Sot ai është fitimtari i tri kohëve e meriton nderim e mirënjohje prej të gjithëve! Jetë të gjatë me shëndet e gëzime gjeneral Rrahman Parllaku! Pleqëri të bardhë heroi ynë i gjallë!”, shkruan Luan Rama.

Top Channel