Kërcënon me thikë punonjësit e bankës, arrestohet 24-vjeçari

13/04/2018 11:50

Ka tentuar të vjedhë arkën e bankës, duke kërcënuar punonjësit me thikë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth mesditës në një bankë të Nivelit të Dytë në lagjen nr. 4 të Durrësit.

Sipas informacioneve zyrtare, K. M., 24 vjeç, ka tentuar të vjedhë me dhunë, nën kërcënimin e një thike një sasi parash.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar uniformat blu, të cilët kanë bërë të mundur kapjen e autorit, sekuestrimin e thikës dhe të parave.

Shtetasi i mësipërm është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Durrës për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës.

Top Channel