E ftuar në një dasmë në pranverë? Kjo është veshja juaj

22/03/2018 11:55

Kur nisin t’ju vijnë ftesat për dasmat sigurisht që nisni të mendoni se çfarë do të vishni për të qenë perfekte.

Në fakt mund tju duket e vështirë por mjaftojnë vetëm disa lëvizje të vogla për të mos gabuar e për tu ndjerë siç duhet.

Nuk është e vështirë të gjesh pamjen e duhur, mjafton të marrësh në konsideratë dy detaje të rëndësishme: E para është lloji i ceremonisë, vendndodhja dhe e dyta është stili personal.

Përsa i përket të parës, duhet të dini nëse dasma është në fshat, në qytet, në mbrëmje, çdo situatë do pak përshtatje. Për shembull me fustan të gjatë të çmuar dhe një palë taka komode që mos tju ngecë këmba në bar.

Përsa i përket stilit personal janë identifikuar gjashtë raste për të krijuar stilin e duhur që ju pëlqen dhe ju përshtatet. Por kryesorja, mos harroni të kënaqeni pa fund. Ndiqni galerinë e fotove!

FOTO GALERI
1/6
Romantike

Top Channel