Është zgjedhur makina më e mirë e vitit 2018 në Europë.

Me 325 vota të 58 gazetarëve të specializuar, Volvo XC40 i mori fronin makinës Peugeot 3008, që mbante titullin e makinës më të mirë të vitit 2017.

Makina suedeze la pas Seat Ibiza (242 vota) dhe BMW Serie 5 (226 vota).

Kia Stinger u rendit në vendin e katërt, Citroën C3 Aircross i pesti dhe Audi i gjashti.

FOTO GALERI
2/9
Volvo XC40, makina më e mirë e vitit 2018 në Europë

Top Channel