Milano, sfilata e fustaneve të çokollatës (FOTO)

21/02/2018 11:05

Kafe, pana, kanellë, karamel dhe lajthi, këta janë përbërsit që ndërtojnë fustanet e mrekullueshëm që kanë sfiluar në edicionin e tretë të Salon Du Chocolat Milano.

Fustanet janë të stilit të viteve ‘800-‘900, një shprehje e një gëzimi të madh të jetës në Europën e asaj periudhe.

Një shpirt që është shprehur edhe në lindjen e sistemit të modës dhe kinemasë, në një moment historik të progreseve të mëdha shkencore dhe transformimeve sociale.

FOTO GALERI
1/30

Top Channel