BBC apo MSN? Tredhëmbëshi më i mirë në histori është një tjetër

13/02/2018 10:27

Rikthehet Champions League dhe duke përfituar nga rasti “France Football” ka publikuar një klasifikim me 10 tredhëmbëshat më të mirë të historisë së Kupës së Europës.

Vitet e fundit jemi mësuar me BBC (Benzema-Bale-Cristiano) dhe MSN (Messi-Suarez-Neymar), por asnjëra prej tyre nuk është në vendin e parë. Një tjetër tredhëmbësh i Realit është në fakt në vend të parë. Bëhet fjalë për Di Stefano-Puskas-Gento, të cilët së bashku kanë dominuar vitet ’50. Në finalen e vitit 1960 mes Realit dhe Eintracht, ajo që konsiderohet si finalja më e mirë e Kupës së Europës, madrilenët fituan 7-3, me Puskas që shënoi 4 gola dhe Di Stefano 3.

Më poshtë, zbuloni se kush treshe ka arritur të hyjë në klasifikim.

FOTO GALERI
1/10
10. Völler-Boksic-Pelé, treshja e Marsejës në vitin 1993

Top Channel