Në Vlorë notojnë edhe makinat; fuoristrada përfundon në det bashkë me gomonen me hashash

12/02/2018 09:41

Në Vlorë nuk lundrojnë vetëm skafet dhe gomonet. Policia njoftoi këtë të hënë gjetjen e një mjeti fuoristradë në një thellësi 50 metra nga bregu.

Polica Kufitare, ajo e rendit dhe Guardia di Finanza kanë qenë në vendngjarje.

Është bërë e mundur nxjerrja e automjetit në breg dhe më vonë policia është njoftuar se në brendësi të molit të Petroliferës është pikasur një gomone, e cila dyshohet se është ajo që është futur në det me automjetin fuoristradë.

Gjatë kontrollit, policia thotë se në gomonen e gjatë prej 5 metrash është gjetur 500 kilogramë lëndë narkotike.

Dyshohet se makina ka përfunduar në det aksidentalisht si pasojë e dallgëve, ose futja e ujit në motor.

Policia thotë se po bën dhe krehjen e zonës për lëndë narkotike të fshehura në Pyllin e Sodës.

 

FOTO GALERI
1/10

Top Channel