15 portierët e dekadës së ardhshme (Foto)

12/02/2018 13:53

Me Gianluigi Buffon që sapo ka mbushur 40 vjeç dhe që nuk dihet nëse do të luajë apo jo në sezonin e ardhshëm, le t’i hedhim një sy atyre që janë në hapat e tij për t’u bërë një nga portierët më të mirë në histori.

Disa prej tyre i njihni, ndërsa disa të tjerë ndoshta nuk i keni dëgjuar të përmenden.

Gjithsesi, 15 portierët e mëposhtëm do të jenë me siguri protagonistë të dekadës së ardhshme.

FOTO GALERI
1/15
Julian Pollersbeck - 22-vjeçari gjerman u transferua te Hamburgu, pas 3 vitesh shkëlqimi te Kaiserslauterni i kategorisë së dytë

Top Channel