Një i mitur ka humbur jetën në mënyrë aksidentale në fshatin Grabanicë të komunës Klinë në Kosovë.

Viktima, i cili ishte në klasën e pestë, është qëlluar aksidentalisht me armë zjarri nga daja i tij, i cili mësohet se është po ashtu minoren, nxënës në vitin e parë në shkollën e mesme.

KosovaPress raporton se viktima është nga fshati Berliç i komunës së Deçanit dhe është dërguar në spital pa shenja jete.

Top Channel